Fotoblogas
Vaida ir Justinas. Vestuvės Pietų Italijoje. Sicilija
Spalio 02, 2014
Atrodo, kad geriau negali būti, kai vestuvių šventė derinama su medaus mėnesiu. Na, o kaip savaitė su pačiais artimiausias žmonėmis laukiant bei mėgaujantis Ta diena ir vėliau besidalijant patirtais įspūdžiais? Kiek mes laiko praleidžiame su savo tėvais ir draugais? Vaida ir Justinas nusprendė, kad to laiko tikrai maža ir pakvietė visus drauge savaitei išvykti į Pietų Italijos salą – Siciliją.
Jei yra likimas, tai būtent jis sudėliojo viską taip, kaip lemta. Jaunieji svarstydami kur susituokti – rinkosi iš kelių šalių, tačiau atradę viešbutį „Le Giare“ ir valandų valandas prašnekėję telefonu su ten gyvenančia Simona Crisafulli, dvejones apleido. Viešbutis, įsikūręs jaukiame Italos miestelyje, esančiame tarp kalnų, šalia Viduržiemio jūros – nėra standartinis, išblizgintas, toks, kokį dažniausiai galite rasti bet kuriame užsienio mieste. Anaiptol – jis išlaikęs savo istorinę dvasią bei autentiką, šeimininkai – žinoma siciliečių šeima Crisafulli. Pastatas pastatytas apie 1700 m., jame gyveno dabartinio Italos mero Antonino Crisafulli proproseneliai. Kadangi šeima verčiasi žemės ūkio veikla, į viešbučio restoraną atkeliauja tik patys šviežiausi maisto produktai. Šiuo metu „Le Giare“ gerove rūpinasi Domenico Crisafulli su lietuve žmona Simona. Tikrai puikiai susikalbėsite lietuviškai, o su tokiu rūpestingumu ir nuoširdumu retai kur susidursite. Kiekvienu atvykusiu bus pasirūpinta. Viešbučio darbuotojų komanda svečius priima lyg į šeimą (kurią po savaitės draugystės palikome su ašaromis akyse). „Le Giare“ šeimininkai sako, kad iš Italos visi išvykdami nuoširdžiai verkia... Pietų Italija užburia savo magija! Todėl ne veltui tarp čia apsilankiusiųjų ir vietinių sklando posakis „Pietų Italijoje verkiama du kartus – kai atvykstama ir kai reikia išvykti“.
Nuotykių savaitė Sicilijoje prasidėjo birželio sekmadienį. Dvi dienos buvo skirtos apsiprasti, susipažinti ir adaptuotis. Prieš vestuves paprastai pažįsti tik pačius jaunuosius. Tačiau kelionėje viskas vyksta itin betarpiškai. Turėjau galimybę iš anksto susipažinti su kiekvienu svečiu, sužinoti, koks ryšys sieja mus su Vaida ir Justinu. Todėl fotografuojantis visi jau buvome apsipratę ir atsipalaidavę, tad beliko tik mėgautis visuma. Ta ypatingoji diena išaušo trečią kelionės dieną. Vestuvių rytą visuose namuose vyko malonus
subruzdimas. Jaunieji ruošėsi atskiruose šviesiuose ir erdviuose kambariuose, kuriuose buvo vienas malonumas fotografuoti gražiausius momentus. Ceremonija vyko keli žingsniai nuo viešbučio esančioje bažnytėlėje. Ar gali būti idealiau? Aš visada sakau, jei tik yra galimybė – venkite tolimo važinėjimo vestuvių dieną. Jei pasiruošimo, ceremonijos ir pobūvio vietos šalia, tą brangų laisvą laiką galite praleisti prasmingiau nei automobilyje.
Vaidos ir Justino vestuvių temą padiktavo pati aplinka. Juodos merginų suknelės, solidūs ir pasitempę vyrukai – lyg nužengę iš legendinio filmo „Krikštatėvis“. Justinas su itališka šukuosena, tarsi siciliečių filmų herojus, savo išrinktosios laukė prie altoriaus, kurią nuo viešbučio atlydėjo jos mama. Iškilmingos mišios vyko italų kalba, tačiau tai neprailgo, nes Simona vertėjavo į lietuvių kalbą.
Simona Crisafulli, viešbučio „Le Giare“ šeimininkė: „Tokiame būryje vestuvės tiesiog negalėjo nepavykti. Daug visko nutiko. Jaunikio serenada po balkonu naktį prieš vestuves. Į kalnelį vyrų stumiamas triratis ,,Ape Calessino” ir vaikinų sirtakis. Ryte – šurmulingas pasiruošimas šventei. Petnešos, balti marškiniai ir juodos suknelės. Justino ir Vaidos dailūs apdarai (ypač – jaunosios kišenės!). Pirmą kartą porą tuokęs Padre Salvatore susijaudinęs iki ašarų linkėjo jauniesiems dar ne kartą sugrįžti namo. Juk nuo šiol jie – ne užsieniečiai, nuo šiol jie – Italos bendruomenės nariai amžiams, ne tik ,,kol mirtis juos išskirs”. Buvo juoko ir plojimų susituokus. Pakėlėme itališko putojančio vyno taurę prie bažnyčios ir, siciliečių papročiu, ne tik žiedlapiais, bet ir ryžiais lijo (turtingam ir sėkmingam gyvenimui). Buvo ne viena fotosesija (pirmoji - Italos apylinkėse, keliaujant tuo mažuliuku ,,Ape Calessino”). Įsiminė artimųjų šiltas ir smagus sutikimas ant ,,Le Giare” terasos laiptų. Orą judino smagūs muzikantai ir netikėtas restorano kaimynės pasveikinimas. Jautrią šventės nuotaiką sukūrė jaunųjų brolių ir seserų siurprizai, tėvelių ,,šeimos židinys”... Fone – ,,Krikštatėvio” filmo epizodai ir daug maisto, na, taip – viskas sicilietiškai!“
Vestuvių vakarienė verta atskiro pasakojimo, ji pranoko visus lūkesčius! Penki patiekalai, patiekti vienas po kito, kurių neparagauti būtų nuodėmė... Ir dar tie vietiniai muzikantai užkūrę tikras linksmybes! Kitą dieną po vestuvių nespėję atsitokėti nuo įspūdžių ir emocijų virtinės leidomės tyrinėti aplinkines vietoves: nuo prabanga tviskančios Taorminos iki smaragdinės žalumos vaizdų Etnos ugnikalnio link. Kitais kadrais pasidalinsiu tolimesniuose dienoraščio įrašuose. Fotografams čia išties rojus! Sicilija nuostabi sala su labai įvairiapusiu kraštovaizdžiu. Čia ir paplūdimiai, uolos, kalnai, vynuogynai, vingiuoti serpantinų keliukai... Įsimylėti šį kraštą itin lengva! Tai vieta, kur norisi sugrįžti vėl ir vėl..
VAIDOS ir JUSTINO VESTUVINĖS KELIONĖS REZIUMĖ
Ceremonijos vieta – Pietų Italija, Sicilijos sala, Italos miestelis kalnuose
Vestuvių data – 2014 06 10
Kelionę organizavo – patys jaunavedžiai
Kelionės organizavimas užtruko – 2 mėnesius
Kartu skrido – 18 žmonių
Skrydžio trukmė – tiesioginis skrydis Kaunas – Comiso (~3 val.)
Kelionės trukmė – 7 dienos
Vestuvinės kelionės išlaidos – nuo 20 000 Lt
Tau gali patikti